Přeskočit navigaci.

Stahování

Pokud nechcete dopustit, aby se po vyléčení jamky na pokožce objevily znovu, musíte být v péči důslední i po lymfodrenáži. Důležité je především stahování kůže pomocí speciálních punčoch a prádla. Stahovací punčochy zabrání, aby kůže znovu nasákla tuk a následně se vytvořily důlky.

Stahování musí být příjemné!

stahovaci-puncochy

Hned po lymfodrenáži zamiřte do obchodu se zdravotnickými potřebami, kde vám poradí, jaké stahovací punčochy jsou pro vás ideální. Jednotlivé typy se liší intenzitou stahování, ale také barvou. Nemusíte se bát, že se jedná o nevzhledné a tlusté punčochy, které byste nosili maximálně po domě! Vzhledově jsou stejné jako klasické druhy. Nejdůležitější je, aby vám padly tzn. aby vás stahovací punčochy na žádném místě neškrtily a jejich nošení bylo příjemné, protože byste je měli nosit každý den!

Jaké má stahování účinky?

celulitida-stahovani

Stahovací oděvy zabraňují vzniku celulitidy, protože kůži stlačí, a tak nedovolí aby se tukové buňky nafoukly do nežádoucích rozměrů. Podporuje tak činnost lymfatického i žilního systému a kůže neochabuje. Abychom všech těchto účinků dosáhli, je nutné se poradit s odborníkem, jakou intenzitu stahování zvolit. Ne každý jej totiž dobře snáší!