Přeskočit navigaci.

Pitný režim

Zavodňování organismu je důležitým prvkem kvalitního životního stylu. Přísun tekutin by měl být pravidelný a dostatečný – minimálně 2–3 litry denně. Jednak zajišťuje odvod škodlivých látek z organismu a také hydratuje pokožku. V pitném režimu byste měli preferovat především neslazené nápoje, tedy obyčejnou vodu a čaje. Limonády a džusy nepijete kvůli velkému množství cukrů ve velkém množství.

Čaj – nápoj plný zdraví

zeleny_caj

Bylinné čaje jsou výbornou alternativou, jak zpestřit váš pitný režim. Navíc obsahují látky, které příznivě působí na vaše zdraví. Bylinkové čaje připravené např. z kopřiv nebo pampelišky podporují látkovou výměnu. Na trhu jsou také k dostání různé bylinné směsi, které slouží k detoxikaci organismu. Výborný je především zelený čaj, který je silným antioxidantem. Podle některých průzkumů dokonce zabraňuje vzniku rakoviny. Vedle toho prospívá zubům a kardiovaskulárnímu systému. Zelený čaj totiž snižuje hladinu cholesterolu, odbourává tuky a tak napomáhá hubnutí.

Alkohol a kávu jen s mírou!

kava

Nevhodnými nápoji jsou především ty alkoholické a káva. Tyto pochutiny si dávejte jen příležitostně nebo v omezeném množství. Káva i alkohol značně dehydrují organismus, takže vznik celulitidy ještě podporují. Proto si ke skleničce vína nebo šálku espresa vždy poručte vodu, která nadměrný odvod tekutin vykompenzuje!