Přeskočit navigaci.

Lymfodrenáž

Lymfatická drenáž je moderní metoda, která zajišťuje aktivaci lymfatického systému. Nepoužívá se jen z kosmetických důvodů jako je odstranění celulitidy, ale také jako způsob léčby mnoha nemocí (bércové vředy, odstranění otoků, migréna). Proto ji také dělíme na klasickou a kosmetickou lymfodrenáž. Zatímco kosmetická je zaměřená na rozvolnění tukových ložisek, klasická se soustředí na lymfatické cévy, aby odváděly mízu správným způsobem.

lymfodrenaz

Kdo lymfodrenáž provádí?

Lymfodrenáž může provádět pouze specialista. Většinou to bývá zdravotní sestra, která prošla speciálním školením a může jej dosvědčit certifikátem. Její profesionalitu si můžete uvěřit na základě přístupu ke klientovi. Dříve než se pustí do samotného masírování, měla by s vámi provést rozhovor, aby zjistila vaši anamnézu a stanovila postup léčby, který odpovídá vašemu individuálnímu stavu.

Ne každý může lymfodrenáž podstoupit!

Jelikož nelze považovat lymfodrenáž za obyčejnou masáž, ale za techniku, která výrazně zasahuje do chodu vašeho organismu, není vhodná pro všechny jedince. Těm, kdo mají problémy se srdcem, játrami či ledvinami, nebo bojují s chorobou doprovázenou horečkami, nelze lymfodrenáž doporučit vůbec. Obezřetní by měli být i ti, kdo trpí vysokým krevním tlakem, mají astma nebo menstruaci doprovázenou silným krvácením. Proto vaší lymfoterapeutce či lékaři nezatajujte žádný zdravotní problém, abyste si neuškodili!