Přeskočit navigaci.

Automasáž

automasaz-01

Požádejte svoji lymfoterapeutku, ať vás naučí základní masážní techniky, abyste si je mohla vyzkoušet sama na sobě. Při automasáži byste měla dodržovat stejné zásady jako v kosmetickém salónu. Na začátek se důkladně rozdýchejte a uvolněte jemným vytlačováním centrální lymfatické uzliny – nad klíční kostí, pod pažemi a v tříslech. Pak se zaměřte na tuková ložiska (v podpaží, na břichu, na bokách, na vnitřní straně stehen a v oblasti kolen).

Ježek a rukavice – šikovní pomocníci při masáži

automasaz-02

Masírování lze provádět pomalými krouživými pohyby a to nejlépe po předchozím peelingu či kartáčování. Je vhodné použít anticelulitidový krém, ale v přiměřeném množství, aby nebyla pokožka extrémně mastná, což by samotný výkon značně zkomplikovalo. Hmaty je zapotřebí směřovat k centrálním lymfatickým uzlinám. Efektivními pomocníky jsou různé masážní pomůcky např. režné rukavice nebo pryžový ježek, které odvedou kus práce za vás a výsledky budou o to lepší!

Krémy proti celulitidě zázraky neumějí!

ahava_dermud_velmi_sucha_plet

Krémy a gely proti celulitidě jsou podle svých výrobců všemožné! Stačí vytáhnout z peněženky větší či mešní obnos peněz, jednou denně se krémem namazat a hrbolky jsou v mžiku pryč! To je ale pouze klamavá reklama. erekce Kvalitní krémy proti celulitidě sice mohou podpořit elasticitu pokožky a narušit zbytnělé tukové váčky, nicméně jejich aplikace musí být doprovázena masírováním a dodržováním zdravého životního stylu. Gely proti celulitidě jsou sice vhodným doplňkem, ale spolehnout se jenom na ně nemůžete!