Přeskočit navigaci.

Alternativní metody

Kromě běžných metod, které vedou k odstranění kosmetického problému zvaného celulitida, existují alternativy, které také proti tukovým polštářkům dokáží bojovat. Některé jsou účinné více, jiné méně. Některé alternativní metody využijí lidé, kteří se vyhýbají klasické medicíně a hledají přirozenější způsob zbavení se zdravotních problémů. Takový jedinci vyzkouší např. akupunkturu. Jiní se raději obrátí na plastického chirurga, aby jim provedl liposukci. Další alternativní metodou je vakupress (nasávání kůže baňkami), kryoterapii (terapie chladem) nebo saunování.

Liposukce tvaruje tělo

liposukce

Po liposukci touží téměř každá žena. Většinou se jí ale vzdá a to buď z finančních důvodů anebo proto, že se obává bolesti, protože samotný zákrok nevypadá zrovna neškodně. Liposukce je laicky řečeno odsátí tuku z těch partií těla, kde se nadměrně ukládá a při tom se jej nelze zbavit ani dietou ani cvičením. Liposukce by tedy měla vaše tělo vytvarovat do žádoucích obrysů, není však způsobem, jak se zbavit nadváhy! Chirurg během zákroku vsunuje kanylu do podkoží, kterou následně pomocí vysokého tlaku vysává tukové zásoby.

Extrémní mráz – to je kryoterapie

kryoterapie-2

Novým trendem v otužování je tzv. kryoterapie. Jedná se o pravý opak saunování – místo v boxu s vysokou teplotou pobýváte v místnosti, kde je minus 140 stupňů! Kůže se v takovém mrazu stáhne na dva stupně Celsia, stáhne se, čímž se následně dosáhne důkladného prokrvení. Výsledkem kryoterapie bude zdravá a krásná pokožka! Navíc posílíte vaši chatrnou imunitu. Kryoterapie potlačí i případné bolesti způsobené např. nemocí kloubů.